Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу

 
  Кафедра сьогодні


На кафедрі здійснюється підготовка фахівців за напрямом «Гірництво» за спеціальністю «Розробка родовищ корисних копалин», спеціалізація «Відкрита розробка родовищ».

SobkoBY.jpgКафедру очолює відоий вчений, фахівець з гірничої справи, доктор технічних наук, професор кафедри ВГР Собко Борис Юхимович.

На кафедрі виконується підготовка бакалаврів, спеціалістів і магістрів.

Навчальний процес забезпечують 8 професорів, 4 доценти та 2 асистенти. При кафедрі існує аспірантура та докторантура. У 2010 – 2011 рр. в аспірантурі навчається 7 аспірантів, з яких 1 представник республіки Анголи. Усього на кафедрі працює 35 співробітників, у тому числі наукові співробітники та обслуговуючий персонал. Всі вони є випускниками НГУ.

На кінець 2014, початок 2015 років співробітниками кафедри передбачається захист двох кандидатських дисертацій.

Кафедра здійснює керівництво ознайомчою та виробничою практиками студентів, що як правило, відбувається на провідних гірничих підприємствах, які використовують сучасні технології та гірничо-транспортне обладнання. Постійне співробітництво з провідними гірничодобувними підприємствами дозволяє забезпечити студентів місцями для проведення навчальних і виробничих практик, а випускників – працевлаштуванням.


IMG_2839.JPG

IMG_2836.JPG

В аудиторії 1/25.


Викладачі кафедри обов’язково проходять стажування у провідних ВНЗ та науково-дослідних інститутах, в тому числі Національної академії наук України, а також на гірничих підприємствах, що дозволяє їм оновлювати знання з наукової та виробничої діяльності. Молоді вчені кафедри проходять стажування у технічному університеті "Фрайберзська гірнича академія" (Німеччина).

Викладачі кафедри плідно виконують також наукову роботу. Щорічно виконується 2 – 3 держбюджетних та 5 – 6 хозпдоговірних науково-дослідних і проектних робіт. Також співробітниками кафедри створені «Центр з проблем підривних робіт» (науковий керівник Стрілець О.П.), «Інститут з проектування гірничих підприємств» (науковий керівник проф. Дриженко А.Ю.), «Центр гірничих інформаційних технологій» (науковий керівник проф. Собко Б.Ю.), в яких вирішуються актуальні проблеми з відкритої розробки родовищ.


IMG_2850.JPG

В аудиторії 1/25 під час лекційних занять.


На кафедрі приділяється велика увага щодо залучення студентів до науково-дослідної роботи. При кафедрі створений «Центр науково-технічної творчості молоді», в якому щорічно працює 15 – 20 студентів. Кращі студенти кафедри отримують стипендії імені професора М.Г. Новожилова. Студенти, які володіють англійською або німецькою мовами мають можливість продовжити навчання у технічному університеті "Фрайберзська гірнича академія" (Німеччина) з отриманням диплому европейського зразку.

При кафедрі створені предметна аудиторія імені професора М.Г. Новожилова (ауд. 1/25) та комп’ютерний клас (ауд. 5/46).


IMG_2861.JPG

Практичні заняття у ауд. 5/46
Попередня сторінка                  На головну                  Наступна сторінка


© 2006-2018 Інформація про сайт