Кучерявий Феодосій Іванович
Роки життя 1918 – 1994.
Гірничий інженер, випускник Московського інституту кольорових металів і золота. З 1946 р. працював на кафедрі будівництва шахт і підземних споруд.
З 1955 по 1975 роки – декан гірничого факультету у ДГІ. У 1966 – 1967 рр. – професор кафедри відкритих гірничих робіт ДГІ. З 1967 по 1975 рр. – професор кафедри будівництва шахт і підземних споруд.
У 1975 – 1978 роках – завідувач кафедри охорони праці Івано-Франківського інституту нафти та газу.
У 1978 – 1980 рр. працював у Київському технологічному інституті легкої промисловості. З 1980 по 1994 рр. – заступник завідувача сектору геодинаміки вибуху Інституту геофізики НАН України (м. Київ).
Основні наукові дослідження Ф. І. Кучерявого присвячені питанням напруженого стану та руйнування гірських порід при вибуховому впливі.
Займався створенням ефективної технології виробництва масових вибухів, що забезпечує інтенсивне руйнування порід на основі розкриття і використання закономірностей вибухового руйнування.
Глибоке вивчення фізики вибухового руйнування гранітів дозволило Ф. І. Кучерявому розробити методики розрахунку параметрів для руйнування анізотропних масивів і способи заряджання обводнених свердловин, розробити і впровадити на гранітних кар'єрах України більш досконалі параметри підривних робіт, які значно поліпшують характеристики підірваної гірничої маси, підвищують безпеку технологічного процесу і здешевлює видобуток.
У зв'язку з переходом професора Ф.В. Кучерявого та ряду співробітників лабораторії в Івано-Франківськ (в 1975 р.) дослідні роботи в галузі вибухового руйнування на кафедрі будівництва шахт і підземних споруд були припинені, а галузева лабораторія була передана на кафедру відкритих гірничих робіт.