Професори кафедри
Собко Борис Юхимович – гірничий інженер з відкритої розробки родовищ корисних копалин. Завідувач кафедри відкритих гірничих робіт. Доктор технічних наук. Професор кафедри відкритих гірничих робіт НГУ.
В 1989 закінчив Дніпропетровський гірничий інститут та отримав кваліфікацію гірничий інженер з відкритої розробки родовищ корисних копалин. В 1994 р. захистив кандидатську дисертацію з розробки способів та засобів боротьби з пилегазовими викидами при відкритій розробці родовищ корисних копалин. В 2010 р. захистив докторську дисертацію на тему: «Наукове обґрунтування технології відкритої розробки розсипних титано-цирконієвих родовищ України». З 2015 р. очолює кафедру відкритих гірничих робіт.
Навчальну роботу веде з читання лекцій і виконання практичних занять з дисциплін «Інформаційні технології при ВГР», «Технологія та безпека виконання буровибухових робіт», «Надрокористування при ВГР».
Натепер відомий вчений, фахівець в області системних досліджень з вдосконалення процесів відкритих гірничих робіт та технології розробки титано-цирконієвих родовищ. Автор понад 150 наукових праць, зокрема 11 монографій, чисельних патентів на винахід. Має галузеві нагороди та подяки.
Профіль: ORCID, Scopus, Web of Science, ResearchGate, Google Scholar.
Ложніков Олексій Володимирович – професор кафедри ВГР, доктор технічних наук, доктор PhD., заступник завідувача кафедри ВГР.
У 2005 р. закінчив Національну гірничу академію України за спеціальністю «Розробка родовищ корисних копалин». У 2005-2008 р. навчався в аспірантурі за програмою подвійного захисту дисертаційних робіт з TU Bergakademie Freiberg (Німеччина) на факультеті Geosciences, Geoengineering and Mining. У 2012 р. захистив дисертацію з подвійним керівництвом в Національному гірничому університеті та TU Bergakademie Freiberg.
Навчальну роботу веде з читання лекцій і виконання практичних занять з дисциплін «Технологія відкритої розробки родовищ корисних копалин», «Графічне проєктування відкритих гірничих робіт», «Технологічне проєктування кар'єрів» та інші.
Основний напрямок наукової роботи полягає у розробці ресурсозберігаючих технологій при експлуатації пологоспадних родовищ. Має більше 100 опублікованих наукових робіт.
Громадська діяльність - член ВГО "Інноваційний університет"
Профіль: ORCID, Scopus, Web of Science, ResearchGate, Google Scholar.